Co robimy

Zajmujemy się profesjonalnym zorganizowaniem procesów finansowych firmy oraz bieżącą obsługą księgowo-finansową tak aby biznes rozwijał się szybciej i zarabiał więcej.

W czym możemy Ci pomóc

Jesteśmy ekspertem w organizacji procesów finansowych. Możesz skorzystać z naszej wiedzy i umiejętności:

 • albo zlecając kompleksową obsługę finansową (od księgowości, przez regularne zarządzanie finansami, po doradztwo),
 • albo jeśli część procesów finansowych już realizujesz wewnętrznie zlecając tylko zagadnienia gdzie potrzebujesz pomocy (np. masz ksiegowość, ale brakuje Ci analiz, kontrolingu, doradztwa)

Usługi doradcze

Optynalizacja finansów w formie doradztwa organizacyjnego (jak zorganizować …), merytorycznego (analizy), podatkowego (jak płacić niższe podatki), informatycznego (jakie systemy i jak wdrożyć)

Usługi finansowe

Cykliczna kontrola finansów firmy np. zyskowności (wiesz, na czym i ile zarabiasz), wyniku i kosztów (dlaczego mam taki zysk, nieefektywne wydatki), gotówki (czy wystarczy pieniędzy na …)

Usługi księgowe

Dla mikro spółek atrakcyjny cenowo pakiet obsługi księgowej bez niepotrzebnych dodatków, a dla większych kompleksowy pakiet usług księgowo-kadrowych nakierowany na jakość, terminowość i wygodę

Sprawdzenie ksiąg i rekomendacje usprawnień

Wykonamy szybkie, niedrogie i nieobciążające Cię sprawdzenie:

 • czy Twoja księgowość jest poprawna i rzetelna
 • co można usprawnić w procesach finansowych
 • co monitorować zarządzając finansami Twojej firmy i na jakich obszarach się skupić

Wykonamy weryfikację jak funkcjonują finanse w Twojej firmie, konfrontując 3 rzeczy:

 • potrzeby Twoje i Twojego biznesu – poza tym co już wiesz, że potrzebujesz uwzględnimy czego jeszcze powinieneś oczekiwać od Twojego księgowego/finansisty
 • aktualne dane finansowe i metody pracy – poprosimy o paczkę danych z Twojej księgowości oraz zbadamy jak księgowość działa zwłaszcza na styku z Tobą
 • wzorcowe procesy finansowe możliwe do zaimplementowania w Twojej firmie – porównamy powyższe z najlepszymi praktykami branżowymi w aspektach procedur pracy, systemów informatycznych, komunikacji na linii Ty-Finanse, itp.

Efektem będzie zarówno ocena obecnego stanu danych i procesów jak i rekomendacje na przyszłość.

Usługi księgowe

Usługi nakierowane na:

 • pokrycie obowiązków ewidencyjno- raportowych
 • zbieranie danych na potrzeby zarządcze
 • zapewnienie przewidywalnej jakości, terminowości i wygody współpracy dla klienta
 • Usługi księgowe – od podstawowego i atrakcyjnego cenowo pakietu księgowego dla nowych spółek do kompleksowego pakietu dla tych „większych”. Do wyboru jak w menu pakiet dodatków: księgowanie na zdalnym systemie klienta, indywidualnie dostosowany plan kont, elektroniczny obieg faktur, księgowanie na bieżąco (a nie np. raz w miesiącu), pakiet zawsze aktualnych raportów, szybkie zamykanie miesiąca, równoległa ewidencja w planie kont centrali (np zagranicznym), elektroniczne archiwum dokumentów. Całość jak zawsze w oparciu o dobrze zorganizowane procesy finansowe, przewidywalnie i wygodnie dla klienta.
 • Usługi kadrowo-płacowe – podobnie jak w usługach księgowych podstawowy pakiet dla małych spółek jak i obsługa bardziej licznych organizacji. Typowy dla sfery kadrowej zgiełk mailowo-telefoniczny zamieniony na proste i czytelne procesy wymiany informacji, z przewidywalną terminowością i kompletnością. Dla chętnych dodatki jak choćby przeniesienie spraw pracowniczych na dostęp mobilny.
 • Czyszczenie bałaganu – często zdarzało nam się przejmować obsługę księgową firm gdzie jakość danych była w opłakanym stanie. Robiliśmy to już tyle razy, że dopracowaliśmy się metod i narzędzi wyprowadzania takich zaległości. Po wyprowadzeniu dostaniesz zestaw rekomendacji jak tego uniknąć w przyszłości.

Usługi finansowe

Pakiet cyklicznie wykonywanych usług, za pomocą których zarządzający monitorują czy firma jest na właściwym kursie oraz czy i gdzie trzeba podrążyć głębiej aby zneutralizować potencjalne problemy.

 • Analiza wyniku – gdy pojawia się zbyt niski zysk, strata lub jakieś koszty w niewidoczny sposób „pełzają” w górę to przeglądanie typowego raportu rachunku zysków i strat niewiele daje, bo nie widzimy, jaka jest tego przyczyna zjawiska. Z nami nie musisz zdawać się na to, że sprawy „jakoś” się ułożą – pokazujemy co konkretnie było przyczyną, co odchyliło się od typowego/poprawnego poziomu i jak bardzo, wraz z możliwością zejścia do szczegółów na poziomie skanów źródłowych dokumentów. Dzięki temu można świadomie podjąć akcje naprawcze (zobacz więcej).
 • Analiza zyskowności – czy wiesz dokładnie na jakich produktach i klientach realnie zarabiasz ? Które z nich powinieneś rozwijać, a które po prostu eliminować, bo generują straty? W większości firm menedżerowie znają szacunkowe odpowiedzi ale porównanie z twardymi liczbami często brutalnie werfyikuje te wyobrażenia. Dajemy czytelny obraz gdzie jednym kliknięciem wyświetlisz na czym zarabiasz a na czym tracisz i jak dużo, ile mógłbyś zarobić (normy) i gdzie należy uderzyć w pierwszych etapie – taki gotowiec do akcji naprawczych (zobacz więcej).
 • Analiza gotówki – aby uniknąć okresowego paraliżu działalności przez brak gotówki proponujemy klientom spojrzenie zarówno wstecz jak i do przodu. Analizując historię pokazujemy czy aby nie „wypompowali” jej z krwiobiegu za dużo, a jesli tak to gdzie. Patrząc w przyszłość pokazujemy ewentualne problemy z wyprzedzeniem aby móc się do nich przygotować (zobacz więcej).
 • Analiza majątku – zrewidowanie raz na jakiś czas czy właściwie rozporządzamy majątkiem/kapitałem, który posiadamy często prowadzi do koniecznych zmian w sposobie działania. Pokazujemy klientom obszary wymagające korekty, których bez takiej długoterminowej analizy by nie dostrzegli.
 • Tablica wskaźników – to mini kombinacja powyższych analiz przeznaczona dla tych co dopiero zaczynają regularne zarządzanie finansami. W uproszczony i syntetyczny sposób monitorujemy główne obszary finansów aby kontrolować czy firma jest na właściwym kursie jednocześnie pokazując gdzie są zalążki przyszłych problemów(zobacz więcej).
 • Mini przegląd – aby uniknąć okresowego paraliżu działalności przez brak gotówki proponujemy klientom spojrzenie zarówno wstecz jak i do przodu. Analizując historię pokazujemy czy aby nie „wypompowali” jej z krwiobiegu za dużo, a jeśli tak to gdzie. Patrząc w przyszłość pokazujemy ewentualne problemy z wyprzedzeniem aby móc się do nich przygotować.
 • Dedykowane raportowanie – raportowanie do centrali za granicę, na giełdę, konsolidacja spółek grupy, itp. Najpierw definiujemy co, w jaki sposób jak i jak często trzeba raportować, przygotowujemy mechanizmy zbierania danych źródłowych i ich konwersji, a potem tak przygotowany i zorganizowany proces trafia w tryby naszego harmonogramowania, planowania, kontroli wykonania i jakości aby efekty były kompletne i na czas.

Usługi doradcze

Optynalizacja finansów w formie doradztwa organizacyjnego (jak zorganizować …), merytorycznego (analizy), podatkowego (jak płacić niższe podatki), informatycznego (jakie systemy i jak wdrożyć). Oto kilka krótkich przykładów:

 • Kalkulacja kosztów produktu – Jak prawidłowo i możliwie dokładnie kalulowac koszty produktu (najtrudniejsze w wyliczeniach koszty procesu produkcyjnego)
 • Rachunek kosztów zmiennych i break even point – odpowiedzi na pytania: jakie muszą być przychody aby wyjśc na zero ? jaki będzie zysk gdy sprzedaż wzrośnie o … ? Czy dając rabat X% wciąż jeszcze zarabiam ?
 • Wdrożenie budżetowania– plan finansowy firmy oraz narzędzia do motywowania pracowników aby obniżali koszty stałe
 • Analiza opłacalności inwestycji – projekcja zysków oraz potrzebnej i generowanej gotówki przed decyzją o wejściu w inwestycję
 • Optymalizacja podatkowa opracownie rozwiązań prawnych jak legalnie płacić niższe podatki (trwale, a nie tylko „upychać” prywatne koszty w firmie 😉
 • „Trudne kawałki”– zwłaszcza w księgowości zdarzają się trudne do prawidłowego uchycenia elementy: rozliczenie kosztów produkcji, niektóre wyceny zapasu, polityka i dokumentacja cen transferowych, itd.
 • Wdrożenie narzędzi informatycznych – wymyślono wiele rozwiązań informatycznych ułatwiających życie. Warto się dowiedzieć co wybrać i jak to wdrożyć.

Jak działamy

Znamy klientów osobiście, jednak zorganizowaliśmy współpracę tak, że większość z nich preferuje formę zdalną. Za pomocą naszego portalu internetowego klienci mają w jednym miejscu wszystko czego potrzebują: od łatwej komunikacji z nami, przez wymianę dokumentów po wyniki analiz. Dla części prowadzimy księgi rachunkowe na systemie klienta.

Lokalizacja nie ma znaczenia – mamy klientów od Katowic po Trójmiasto, a część właścicieli firm znajduje się za granicą.